מכירות חצר (גראז’ סייל) ביום שבת

גראז’ סייל בסוף השבוע

מכירות חצר בסוף השבוע

התופעה של מכירת חצר בסוף השבוע הפכה פופולרית בשנים האחרונות בישראל. אמנם יש עוד דרך לעשות, אבל אין ספק כי מדובר בפריצה משמעותית למדי.

היום ניתן לראות בבתים רבים ניצנים של מכירות המתקיימות בחצרות.

 היסטוריה של גרז’ סייל

רגע לפני שנסביר בכתבה מה אפשר למכור ומה חשוב לדעת, הנה כמה פרטים חשובים לגבי מכירות חצר בסוף השבוע:

המכירות החלו בארצות הברית במאה ה16. אוניות הובילו סחורה ממקום אחד לאחר כללו ציוד רב. בהחלטה של רב החובל היו מוציאים את הציוד לקהל הרחב על מנת לפנות מקום באונייה. ככל שעברו השנים הכנסיות היו המקום בו התקיימו המכירות של החפצים וכל ההכנסות מהמכירות הוקדשו לכנסיה.

  בחרו מקום מתאים

רגע לפני שאתם מתחילים, חשוב ביותר לבחור מקום מתאים למכירות. האם תהיו מעוניינים לבצע את המכירות בבית הפרטי שלכם? אם יש לכם גינה בבית, הרי זה יכול להיות פתרון נהדר. חשוב לוודא שיש לכם מקום לכל השלל. אם אתם מחליטים לארח בחצר, חשוב ביותר לבחון את הנושא של מזג האוויר- כיצד יהיה מזג האוויר ביום בו תחליטו על המכירה- האם יהיה מזג האוויר מתאים?

הקפידו לבחור תאריך

בחרתם מקום? השלב הבא הוא להתחיל לחשוב על תאריך. כאשר אתם בוחרים תאריך, חשוב ביותר לוודא כי התאריך מתאים לקהל היעד שלכם. אם אתם מעוניינים לערוך את המכירות בסוף השבוע, יש לוודא כי בקהל אין אנשים שומרי שבת וכך  תבטיחו כי הקהל יגיע בסוף השבוע.

אם אנשים עסוקים ביום שבת, הרי אפשר לשקול לערוך את המכירות גם ביום שישי. קיים יתרון משמעותי לעריכת מכירות חצר בסופש- כך אנשים משלבים את המכירה עם פעילות נוספת ומגיעים למכירה רעננים ומוכנים לחווית קנייה ייחודית. שילוב של טיול בטבע כולל מכירות יכול להיות אופציה נפלאה לסוף השבוע. אפשר גם לערוך את המכירה כבר ביום חמישי. ביום חמישי יש תחושה של סופש ולכן מדובר בפתרון מתאים ביותר.

 מה אפשר למכור במסגרת מכירת חצר

הלבטים הגדולים ביותר קשורים במכירות. לשאלה מה אפשר למכור במכירות התשובה היא הכל.  ניתן למכור הכל במסגרת מכירות חצר בסוף השבוע. מה למשל?

בגדים: אם יש לכם בגדים ישנים שאתם מעוניינים למכור, הרי מדובר באופציה נפלאה המאפשרת לאנשים ליהנות מהבגדים שלכם.

רהיטים: יש לכם רהיטים ישנים? זאת בדיוק הזדמנות למכור את הרהיטים הישנים. מכירה של ריהוט ישן נחשבת היום לדבר טרנדי במיוחד ולכן ניתן להניח כי אנשים רבים יהיו מעוניינים להתחדש בריהוט ישן.

נעליים: מעוניינים למכור נעליים? זה בדיוק המקום. יש לא מעט אנשים אשר ישמחו להתחדש בזוג נעליים.

 תכשיטים: יש להניח כי כל אחד היה רוצה להתחדש בטבעת או שרשרת. באמצעות המכירה ניתן להציע שלל תכשיטים.

מכשירי חשמל: אם יש לכם מכשירי חשמל אשר ברצונכם למכור, הרי מדובר בהזדמנות נפלאה. מי מאיתנו לא רוצה להתחדש בטוסטר או קומקום? זה בדיוק המקום המתאים לרכוש את הציוד הנ”ל.

תיקים: ניתן להציע גם מכירה של תיקים.

 שימו לב- בבואכם להציע לקהל הלקוחות פריטים שונים,  חשוב ביותר לוודא כי מדובר בפריטים חדשים אשר אינם מקולקלים. חשוב ביותר להציע בגדים חדשים ולא משומשים. חשוב ביותר לשמור על חדשנות ולהציע דברים חדשים על מנת למשוך קהל ולגרום להם ליהנות.

 אם לא תציעו דברים חדשים, אתם עשויים לגרום לאנשים לא להגיע ואין מדובר בכך . מכאן, יש צורך להיות עם היד על הדופק ולבחון את ההיצע.